ENERJİMAK MÜHENDİSLİK & DANIŞMANLIKİşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Danışmanlık Hizmetleriİşçi Sağlığı ve İş Güvenliği tüzüğüne göre basınçlı kapların yılda bir kez, kaldırma makinelerinin üç aylık periyotlarla yılda dört kez; iş güvenliği açısından periyodik kontroller inin yapılmasını hükme bağlamıştır. Enerjimak Basınçlı Kaplar ve Kaldırma Araçları konusunda periyodik kontrol raporları düzenlemektedir.

Basınçlı Kaplar Periyodik Kontrol Hizmeti

     Her basınçlı kap ve makine içerdiği yüksek basınç nedeniyle çok ciddi potansiyel tehlike taşır. Sık sık patlamadan kaynaklanan ciddi kazalara yol açar. Hatta tehlikesiz gazlar ve sıvılar bile , su ve hava gibi , basınçlı ekipmanlar içinde ciddi kazalara yol açabilecek tehlikeli maddelere dönüşür. Malınızı ve insan hayatını korumanın en iyi yolu periyodik kontroller ile riskleri kontrol edilebilir düzeyde tutmaktır. Testler ile kritik zayıf noktalar ve sızıntılar saptanır ve tehlikeli , kontrol edilemez durumlar belirlenir. Enerjimak uzman kadrosu ile ekipmanlarınızı çalışma süreci boyunca düzenli kontrol ve analizlerle takip eder , korozyondan kaynaklanabilecek problemleri belirler , malınızı ve insan hayatını korumanıza yardımcı olur.

Vinç  Periyodik Kontrol Hizmeti

     Vinç  periyodik kontrol hizmeti her sabit vinç , hareketli vinç , forkliftler , kancalı vinçler ve diğerlerini kapsar. Enerjimak , uygun ekipmanlar ve tecrübeli elemanları ile öncelikle vincin belirlenen göreve uygun olup olmadığını saptar; vincin çalışması esnasında çevredeki insanlara bir tehlike oluşturup oluşturmadığını belirler; vinç ekipmanlarının periyodik bakım ihtiyacını saptar. Vincin yaşı, durumu , bakım ve kontrol geçmişi incelenir. Bu hizmet personel taşıyıcı araçları da kapsar , asansör gibi.

 Makina Periyodik Kontrol Hizmeti

    Makineler yapısı gereği birçok farklı kazaya ve yaralanmaya sebebiyet verir. Makine periyodik kontrol hizmetleri acil duruş sistemlerinin çalışıp çalışmadığı ve koruyucu tedbirlerini alınıp alınmadığını kapsar. Riskler belirlendikten sonra uygun tedbirlerin acilen alınması sağlanır. 

Yangın Güvenlik Ekipmanları Periyodik Kontrol Hizmeti

     Yangın güvenlik ekipmanlarının ana amacı insanları ve malları korumaktır. Yangın başladığında , yangın tesisatında veya teçhizatındaki bir arıza , geri dönülmez zararlar oluşmasına yol açabilir. Ciddi bir bakım ve analiz programı ile can ve mal kaybı önlenebilir. Mevcut riskleri anlamak ve ne aşamada olduğunu belirlemek tecrübe gerektirir.

Elektirik Tesisatı Kontrol Hizmeti 

    Endüstriyel binaların , depoların ve diğer binaların en önemli alt yapısı elektrik tesisatlarıdır. Bu tesisatlardaki hatalar ve arızalar , yangınların başlamasında ve tehlikeli elektrik çarpmalarında majör faktörlerdir. İnsan hayatını ve malları , binaları korumak için firmalar elektrik tesisatlarındaki riskleri ölçtürmek , elektrik sisteminin fiziksel durumunu analiz ettirmek , ciddi ve potansiyel tehlike oluşturan durumlara acil müdahale etmesi gerekmektedir. Verimli bir bakım programı oluşturmak bu ihtiyaçları karşılayacak en verimli ve düşük maliyetli yoldur.

 

 Enerjimak Tarafından sağlanan Periyodik Kontrol Hizmetleri Listesi

Basınçlı Kap Periyodik Kontrolü
Kalorifer Kazanı Periyodik Kontrolü
Sıcak Su Kazanı Periyodik Kontrolü
Buhar Kazanı Periyodik Kontrolü
Kızgın Yağ Kazanı Periyodik Kontrolü
Kompresör Periyodik Kontrolü
Hidrofor Periyodik Kontrolü
Hava Tankı Periyodik Kontrolü
Otoklav Periyodik Kontrolü
Sanayi Gazlarının Tank Kontrolü
LPG Tankı Periyodik Kontrolü

Kaldırma Araçları Periyodik Kontrolü
Forklift Periyodik Kontrol
Transpalet Periyodik Kontrol
Mobil Vinç Periyodik Kontrol
Vinç Periyodik Kontrol
Caraskal Periyodik Kontrol
Yük Asansörü Periyodik Kontrol
Araç Kaldırma Lifti Periyodik Kontrol
Kaldırma Platformu Periyodik Kontrolü
Manlift Periyodik Kontrol
Sepetli Platform Periyodik Kontrolü

Elektrik ve Topraklama Ölçümleri
Elektrik Tesisatı Topraklama Ölçümü
Elektrik Panolarının Topraklama Ölçümü
Makinaların Topraklama Ölçümü
Jenaratör Topraklama Ölçümü
Paratoner Topraklama Ölçümü
Elektrik Trafosu Yağ Testi
Aydınlık Şiddeti Ölçümü
Termal Kamera Ölçümü
Katotik Koruma Ölçümü
Harmonik Ölçüm


 
İletişim: 

TEL: 0 258 215 50 70

Yetkili Kişi Cep: 0544 294 38 23

Adres: Çamlaraltı Mh Üniversite Cad. Pamukkale Üniv. Kampüsü Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ofis Z05 Denizli

 

 

 

 


Enerjimak.com © 2014